Workshopy

Jako vždy nabídnou naši účinkující široký výběr workshopů od začátečnické úrovně až po mistrovskou třídu. Něco pro každého. Na začátečnických workshopech je možné si půjčit ukulele. Na ostatní si musíte přinést nástroje vlastní.

Proběhnou dva bloky lekcí v sobotu a dva v neděli. 

Jeden z workshopů 2016

NOVINKA: Ukulele soustředění s Kimo Hussey 1.8.2017 - 4.8.2017

Hned po festivalu jsme naplánovali úplně první České ukulele soustředění S Kimo Hussey a Davidem Chenem. Více podrobností zde.

Sobota 29.7.2017 10:15 (Blok 1)

Aldrine Guerrero

Perkusivní stránka ukulele

Aldrine nám ukáže, jak rozšířit své herní schopnosti, naučí nás mnoho způsobů jak použít ukulele coby rytmický, perkusivní nástroj.

Všechny úrovně, 325 Kč

João Tostes

Základní prvky brazilské a latinskoamerické hudby

Podrobně se podíváme na brazilskou a latinskoamerickou hudbu, tón a rytmus, s praktickými příklady, takže si zahrají všichni účastníci společně.

Mírně pokročilí, 275 Kč

Kimo Hussey a David Chen

Co dělá ukulele kvalitním

Kimo a David přinesou opravdový pohled na svět ukulele a hraní na něj. Bude jim asistovat Kevin z Kinnard ukuleles

Mírně pokročilí, 275 Kč

René Souček

České folkové písničkářství a ukulele

Workshop slezského mistra v českém jazyce o hraní folku na ukulele.

Středně pokročilí, 275 Kč

Sobota 29.7.2017 11:30 (Blok 2)

Ukulele Uff a Ukulelezaza

Dvakrát víc legrace

Společným hraním se zábava násobí. V tomhle novém workshopu ve dvou nám Uff a Zaza představí několik bezva způsobů, jak jeden druhého doplňovat a obohatit hru hudebně i rytmicky - skvělé pro společné hraní, ukulele kluby a vlastně jakoukoli skupinu s jakýmkoli obsazením. A dobrá zpráva pro osamělé domácí hráče: mnoho z těchto technik funguje úplně stejně, i když hrajete sami.

Všechny úrovně, 275 Kč

Diogo Fernandes

Artikulace a jak zlepší naši hru

Tady si projdeme všechny způsoby artikulace proveditelné na ukulele a povíme si, jak jimi vylepšit hru. Rozborem rytmů, vybrnkávání a různých stylů.

Středně pokročilí, 275 Kč

Kimo Hussey

Hudební předehry

Písni, kterou hrajeme, častokrát dodá mnoho integrity, když si připravíme smysluplnou předehru, kterým píseň začneme. Tyto předehry nám současně pomohou se blíže seznámit s běžnými sledy akordů. Bude to veliká legrace a kdo přijde, ten si dosyta zabrnká.

Mírně pokročilí, 325 Kč

Marcela Brožová

Naprostí začátečníci z řad dospělých i dětí.

Workshop pro ty, kteří ještě nikdy nehráli na ukulele nebo právě začali. Na tuto hodinu vám zapůjčíme ukulele, pokud nemáte vlastní. Česky a anglicky,

Začátečníci, 150 Kč

 

Neděle 30.7.2017 10:30 (Blok 3)

Aldrine Guerrero

Havajské ukulele

Aldrine nás naučí základy havajského hudebního stylu.

Středně pokročilí, 325 Kč

Bad Mouse Orchestra

Technika Roye Smecka

Původní techniky pravé ruky Roye Smecka, které nejen typicky zní, ale i skvěle vypadají.

Alespoň středně pokročilí, 275 Kč

Paul Moore

Hrajte, nestyďte se

Workshop pro začátečníky, kteří už umějí zahrát pár písniček, ale potřebují zlepšit plynulost a sebevědomí při hře.

Začátečníci, 275 Kč

Marcela Brožová

Naprostí začátečníci z řad dospělých i dětí.

Workshop pro ty, kteří ještě nikdy nehráli na ukulele nebo právě začali. Na tuto hodinu vám zapůjčíme ukulele, pokud nemáte vlastní. Česky a anglicky,

Začátečníci, 150 Kč

Neděle 30.7.2017 11:45 (Blok 4)

Ukulollo

Ať jedno ukulele zní jako dvě!

Odhalíme tajemství, která nám umožní hrát melodii a akordy (a zpívat!) současně, naučíme se triky pro hraní s dalšími ukulelisty různých úrovní a 3 věci, které musíte znát a řídit se jimi při vystupování na pódiu.

Středně pokročilí, 275 Kč

Ken Middleton

Odvážně se odlišujte

Chcete hrát písničku přesně tak jako všichni ostatní? Myslíte, že kopírovat do puntíku původního autora a pokoušet se hrát k nerozeznání od autorovy nahrávky je dobrý nápad? Jestli jste si na některou otázku odpověděli "ne", nebojte se odlišit. Přesně to dělají profesionální zpěváci, když přezpívávají cizí songy. Jasně že se musí lišit, proč jinak by to dělali? V této lekci se podíváme na to, jak udělat píseň po svém. Od účastníků se předpokládá, že znají základní akordy v nejčastějších tóninách a chápou i různé způsoby, jak je hrát. Přijďte s jakýmkoli dřevěným ukulele.

Středně pokročilí, 275 Kč

Ukulelezaza

Synkopy ve Formbyho stylu

Na počátku kariéry se britskému komikovi Georgi Formbymu nedařilo přilákat pozornost - dokud nevzal do ruky banjolele. Zbytek už je historie. Dodnes jsou lidé po celém světě fascinováni rázným synkopickým brnkacím stylem, který vytvořil. Základní rytmus se nazývá split-stroke (rozdělený úhoz) a je překvapivě snadné se jej naučit. Ale jako v každém dobrém umění, tohle zdaleka není všechno. Zaza na tomhle workshopu začne základy a pak přidá mnoho malých triků pro levou i pravou ruku, které Formby ve svých stovkách nahrávek mnohokrát uplatnil. Formbyho styl zní nejlépe na uke-banjo, ale funguje samozřejmě i na jakémkoli dřevěném nebo rezonátorovém ukulele.

Všechny úrovně, 275 Kč

Ukulele Uff

Fancy strumming techniques.

(Pracovní listy dostanete předtištěné)

Dobrá technika pravé (nebo levé!) ruky je pro hru na ukulele základ.
Techniky předvedené na tomto workshopu jsou tím, co mému - a věřím, že i vašemu - hraní dává život. Kromě toho, že si na začátku nacvičíme nějaké základní rytmy, předvedeme si (a detailně rozebereme) techniky jako fan stroke, tremolo a scrape. Je možné, že na zvládnutí některých z nich nebude workshop stačit, chtějí totiž čas. Ale určitě dobře porozumíte, jak je hrát, kdy je použít, navíc dostanete nákresy jednotlivých úhozů. Pokud umíte všechny písničky, ale chtěli byste jim dodat trochu šťávy, je tenhle workshop právě pro vás.

Všechny úrovně, 275 Kč

UkulelebOboys

Kníry a ukulele

Jak si vypěstovat knír a naučit se na ukulele pro začátečníky. Max 10 lidí, otevřeno všem věkovým skupinám a všem pohlavím.

Všechny úrovně, 275 Kč