Účinkující

Aldrine Guerrero
Aldrine Guerrero
Havaj
Aldrine Guerrero je havajský místní hráč na ukulele na ostrově Kaua'i. Původem z Filipín, Aldrine začínal na Kaua'i s vystupováním v tamních kavárnách a kostelích. Dnes koncertuje na pódiích po celých Spojených státech i v zahraničí. Aldrinův styl hraní na ukulele je znám po celém světě díky živým vystoupením i videím na Youtube, kde si jeho kanál získal 38000 odběratelů a nasbíral 10 milionů zhlédnutí. Guerrero je také jedním z otců-zakladatelů stránky Ukulele Underground (spolu s Aaronem Nakamurou and Ryanem Esakim). Projekt Ukulele Underground byl založen roku 2007 s cílem vychovat příští generaci hráčů na ukulele na celém světě. Nabídl kvalitní videa pro výuku písniček a technik hry na ukulele a tak dal základ jednomu z nejhodnotnějších zdrojů znalostí a dovedností nejširší komunity hráčů na ukulele. Ukulele Underground každý měsíc zhlédne asi milión návštěvníků, fórum má téměř 70000 členů, z toho 5000 aktivních. Svou lásku k ukulele předává Aldrine Guerrero druhým ve svých písních, při výuce, ale i svým přátelským vystupováním a schopností propojovat lidi prostřednictvím hudby.
Ukulollo
Ukulollo
Itálie
Další z klíčových účinkujících z prvních třech festivalů. Lorenzo opět dorazí se svým nesporným šarmem a hudebností. Dá se očekávat společné hraní, ukulele karaoke a části jeho klasické multimediální show.
The Ukelites
The Ukelites
Německo
The Ukelites založili v roce 2012 Miriam Hein a Steffen Günter z Mnichova. Jejich hudební rozpětí je široké, repertoár obsahuje písně několika hudebních žánrů. Rádi předvádějí živé jazzové standardy z 20. a 30. let. Texty bývají velmi romantické, melodie se dobře hodí pro aranžmá na ukulele. Ostatně mnohé z nich byly přímo pro ukulele napsány.
Bad Mouse Orchestra
Bad Mouse Orchestra
Německo
Jak to znělo, když se roku 1927 tři kamarádi chopili ukulele, kytary a valchy, aby si zahráli písničky z gramofonových desek přímo v obýváku? Jaký to byl pocit, slyšet Roye Smecka ve Vaudeville-theatre naživo předvádět svá virtuozní aranžmá pro ukulele? Bad Mouse Orchestra vás vezme na výpravu zpět do úžasných 20. let. Oděni v golfkách a bekovkách té doby hrají na nástroje stejně staré jako ty písničky. A tak znovu ožívají původní úpravy písní, jak jsou nahrány na starých deskách a v černobílých filmech. Životním zážitkem, kromě méně známé jazzové klasiky a typických charlestonů Tin Pan Alley v New Yorku 20. let, budou jistě na pódiích nevídané originální aranže od Roye Smecka. Ještě cestou domů z koncertu bude vaším tělem houpat swing a budete se divit, jak rychle ten čas utekl.
U-KÚŽE
U-KÚŽE
Únětice
U-KÚŽE je neformální seskupení místních žen, nadšených pro ukulele, které se pod vedením nejprve Marcely Brožové a v letošním roce Jarky Tomajkové přerodilo v živý ansámbl, v jehož podání vyslechneme různorodou směsici přídavků,na které se v loňském roce nedostalo...
Dead Man's Uke
Dead Man's Uke
Velká Británie
Dynamické duo otce se synem. Tim and Jake Smithies vás zaplaví přívalem jazzových standardů. Jejich repertoár zahrnuje dirt swing, hokum a bluesové nápěvy a cokoli dalšího, co si zrovna umanou.Tim hraje na rezonátorové ukulele které patřívalo Tiny Timovi, zatímco Jake vydupává rytmus z věčně roztočeného kontrabasu. Chlapci hráli na 3. Českém ukulele festivalu a je nám ctí je u nás přivítat znovu.
João Tostes a Diogo Fernades
João Tostes a Diogo Fernades
Brazílie
Tohle duo, jež tvoří João na ukulele a Diogo na kontrabas, naši první vystupující z Jižní Ameriky, zahrají něco tradičních brazilských rytmů a world music. Také si pro nás připravili dva workshopy.
Ken Middleton
Ken Middleton
Velká Británie
Ken Middleton je anglický hráč na ukulele a nadšenec s velmi širokým repertoárem. Ken se festivalu zúčastní jako zástupce firmy Ohana, světoznámého výrobce ukulelí, povede workshop o jednom z aspektů ukulele, zahraje nejméně jeden svůj koncert a spoluvystoupí s několika dalšími umělci. Jeho role spojovacího článku mezi hudebníky je nenahraditelná, pomáhá jim vzájemně spolupracovat a spoluúčinkovat a vytvářet tak kouzelný pelmel hudebních stylů. Ken hrál s většinou největších světových hráčů a pomáhá ukulele festivalu svými neocenitelnými radami a všestrannou podporou.
René Souček
René Souček
Slezsko
René je folkový zpěvák ze slezského Frýdku-Místku. Tato oblast je známá svým typickým dialektem, kterého René využívá k dobarvení svých vtipných písní o věcech a lidech ve svém okolí. René jako jediný vystupoval zatím na všech ročnících Českého Ukulele Festivalu.
Coconami
Coconami
Japonsko + Německo
Pekař Miyaji a muzikoterapeutka Nami, ač nejsou pár, objevili svou společnou vášeň k ukulele. Nami skládá japonské písně svým vlastním dokonale spletitým způsobem, ale vybírají také z rozsáhlého repertoáru oblíbených písní v angličtině, bavorštině, němčině a italštině. Nyní vydali své třetí album, na němž zůstávají věrni svému konceptu rozmarných prapodivně cizích a přesto známých zvuků. Budete okouzleni nejen muzikálností, ale i vtipem a šarmem Coconami. Když budeme mít štěstí, čeká nás překvapení v podobě jednoho z jejich tajemných hostů.
UkuleleZaza a Ukulele Uff
UkuleleZaza a Ukulele Uff
Belgie a Velká Británie
Zaza je jeden z klíčových účinkujících z prvních třech festivalů, má pravděpodobně nejpřesnější techniku pravé ruky na světě a na ukulele hrál už jako malý kluk. Pro letošní vystoupení se spojil s Ukulele Uffem, takže můžeme očekávat něco jako sopránový ohňostroj.
Paul Moore
Paul Moore
Izrael
Paul byl na prvních třech ročnících festivalu jedním z klíčových účinkujících. Skvělý bavič, který je sám sobě celou kapelou se svými vlastnoručně vyrobenými nástroji a humornými písničkami ztělesněním ducha festivalu, s výrazným prvkem zapojení publika, zejména dětí. Je také zodpovědný za hudební stránku hnutí Ukuleles for Peace (Ukulele za mír), vedené jeho ženou Daphne, které učí arabské a izraelské děti žít společně tím, že spolu odmala hrají a zpívají.
PPNOU
PPNOU
Polsko
První Poznaňský Nesymfonický Ukulele Orchestr, v originále Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele - PPNOU, je složený z muzikantů - nadšenců, které zmámil typický zvuk a roztomilá velikost oné havajské kytarky, běžně známé jako ukulele nebo zkrátka jůk. Se čtyřmi chlápky z Polska (ne pěti z Liverpoolu), kteří nadělají spoustu rámusu s pidinástroji, si patrně smíchy natrhnete bránice, skopnete boty a začnete tančit. Na jejich koncertech vždycky čekejte nečekané! Lámou konvence a dívčí srdce. Jméno téhle kapely si v životě nezapamatujete (je prostě takové, k nezapamatování), ale jejich představení, na to se zapomenout nedá. Letos se pánové pokusí o nemožné, největší ukulele workshop na světě. Takže si přineste nástroje! Také jim děkujeme za laskavé zapůjčení sloganu festivalu: "Ukulele do každé domácnosti."
UkulelebOboys
UkulelebOboys
Mexiko! ... tak nějak
Oblíbená dvojka ze 3. a 4. ročníku festivalu, naši dobří přátelé z Francouzského Mexika se opět vracejí a ohromí nás svou energií a nasazením, kaktusy a tequilou. Ukelele con cojones. Pozor na ostruhy, pozor na sombrera, pozor na překvapení.
Noel Tardy
Noel Tardy
USA
Noel se objevila už na úplně prvním Českém Ukulele Festivalu coby polovina dua „Spirit runners“. Letos k nám zavítá sama až z Texasu.
Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje
Základní škola Járy Cimrmana Lysolaje
Únětice a Lysolaje
Místní děti (mnoho je jich z Únětic) předvedou, co se naučily na ukulele za jeden rok. Tohle je esence festivalu. Nechť je provází síla. Ukulele do každé domácnosti!