DŮLEŽITÁ DOPRAVNÍ INFORMACE
Změněno 21.07.2018: V době festivalu budou probíhat silniční práce na hlavní únětické silnici. To znamená, že bude obtížné projet z jedné strany vesnice na druhou. Suchdol bude také odříznut kvůli jiné probíhající opravě silnice. Obsah této strany je změněný a obsahuje nové detaily.

Doprava

Mapa festivalu

Kliknutím na mapu níže otevřete Google mapu s vyznačenými důležitými místy.

Program map.JPG

Výlet do Kutné Hory (pátek 27. července)

Více informací zveřejníme později, zatím jen tolik: Pojedeme na výlet do Kutné Hory vlakem, na zpáteční cestu zajistíme nejméně dva autobusy. Za jízdenku na autobus vám budeme účtovat menší poplatek k pokrytí nákladů. Autobus z Kutné Hory zajede i do Roztok, případně i Suchdola, bude-li dostatečný zájem.

kutna hora walk.JPG

 
Doprava na festival (sobota 28. července, neděle 29. července)

Autem

Únětice leží těsně za Prahou, asi 15 minut jízdy od letiště. Oprava silnice v Úněticích ovšem dopravu komplikuje.

Pokud jedete autem z Prahy, doporučujeme jet přes Roztoky. Z letiště nebo od rozvadovské dálnice doporučujeme severní cestu. V horní, severní části Únětic je hodně místa na parkování okolo Sokolovny a v ulici Svatý Jan nad ní. Prosím berte při parkování ohled na obyvatele okolních domů a neblokujte jim vjezd do domu nebo garáže.

Suchdol bude také odříznut kvůli jiné probíhající opravě silnice. Jste-li ubytováni v Suchdole, jeďte přes Lysolaje a Horoměřice.

Tahle Google mapa vám také může pomoct s nalezením cesty. Doporučené trasy jsou v ní zaznačeny.

Veřejná doprava:

Dopravní omezení - mapa autobusových linekVeřejná doprava v Praze je obvykle velmi snadná a efektivní. V době festivalu ale budou probíhat silniční práce na hlavní únětické silnici. To znamená určitá dopravní omezení. Do Únětic se dostanete autobusovou linkou 355 od metra Dejvická v Praze do zastávky Horoměřice (Lidl), kde přestoupíte na X359. Není třeba si kupovat novou jízdenku. Podobně na cestě z Únětic vás autobus X359 doveze do Horoměřic (Lidl), kde přestoupíte na 355

Kliknutím na jízdní řád si jej můžete stáhnout jako soubor PDF.

Jízdní řád autobusu 355 a X359

 

Poslední autobus z Únětic do Dejvic na metro jede ve 23:29. Nenechte si jej ujet!

Po dobu festivalu budou posíleny autobusové linky, zejména poslední spoje do Horoměřic a do Prahy.

Suchdol bude také odříznut kvůli jiné probíhající opravě silnice. Jste-li ubyováni v Suchdole, můžete jet autobusem 147 nebo 107 směr Praha, vystoupit v Podbabě, kde přestoupíte na linku 355 do Horoměřic.

Pokud jste ubytováni v Roztokách, nezoufejte. Linka 359 z Roztok do Únětic na festival sice o víkendu jezdit nebude, ale bude zajištěna kyvadlová doprava od hotelu Academic na festival v sobotu a neděli od 9:30 do 12:00. Podobně budete mít zajištěnu zpáteční cestu oba dva dny mezi 21:30 a 11:45. Cena jedné jízdy bude 40 Kč.


Jízdenky

Při cestování po Praze zpravidla vybíráte jízdenku na 30 minut za 24,- Kč nebo jízdenku na 90 minut za 32,- Kč. Únětice ale jsou mimo Prahu, proto tato jízdenka není dostatečná. Máte v zásadě dvě možnosti:

  • Rovnou si koupit kombinovanou jízdenku za 40,- Kč, která platí po Praze i do Únětic (doporučeno)
  • Jestli už máte zakoupenou jízdenku po Praze, musíte u řidiče autobusu doplatit 12,- Kč. Hlídejte si čas, cesta busem trvá cca 22 minut.

Nezapomeňte si koupit lístek - revizoři nebývají přátelští a pokuty jsou vysoké.

Taxi:

Nedoporučujeme Vám chytit si taxi na ulici. Lepší je se s nimi dopředu telefonicky spojit. Normálně užívám AAA taxi,číslo na jejich dispečing je: 14014.

Telefonní čísla:

Havarijní čísla jsou:
Hasiči - 150
Záchranná služba - 155
Městská policie - 156
Policie - 158

Pokud opravdu uvíznete, zavolejte nám
Ben: +420 602 267 684, Terka: +420 721 315 327